2021 LGS Matematik Soruları ve Çözümleri

11.09.2022
2.909
2021 LGS Matematik Soruları ve Çözümleri

LGS uygulanmaya başladığından beri en çok zorlanan branş her zaman matematik olmuştur. LGS’de zorlanan branşın matematik olduğuna hepimiz alışmıştık. 2021 yılında da LGS’de matematiğin zor olacağını bekliyordum. Fakat bu kadar zor olacağını hiçbirimiz tahmin etmemiştik. 2018 yılından beri uygulanan LGS içerisinde en zor matematik soruları soruldu. Sınavın matematik branşına ait zorluk düzeyinin yüksek olması ortalamaları da etkiledi. En düşük matematik ortalamasının olduğu bir sene oldu.

Kısacası 2021 yılı LGS için bir milat oldu. Soruların birden fazla kazanım ile çözülmesi ve öncüllerin fazla olması zorluk düzeyini de arttırdı. Peki bu kadar abarttığımız soruların çözülmesi gerçekten zor muydu? Bu cevap kişiden kişiye değişebilir. Matematik öğretmenleri olarak bizlerin genel yorumu zorluk düzeyinin çok yüksek olduğu ama çözülebileceği yönünde oldu.

Bu meşhur seneye ait matematik sorularını sizler için düzenleyerek paylaşmak istedim. Aşağıda yer alan buton ile birlikte 2021 lgs matematik sorularına ulaşabilirsiniz. Pdf dosyasının içerisinde soruların çözümleri de yer almaktadır. Ama bana sorarsanız çözümleri videolu olarak dinlemeniz daha faydalı olacaktır.

2021 LGS Matematik Soruları
2021 LGS Matematik Soruları (Çözümlü)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.