5. Sınıf Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri Gerektiren Problemler Test 6

5. Sınıf Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri Gerektiren Problemler Test 6

Çocuklarımızın genel olarak en çok zorlandıkları soru kalıpları metni bol problemlerdir. Yeni nesil soru kalıplarında okuma – anlama ve işlem aşamaları bulunmaktadır. Çoğu öğrencimiz daha işlem aşamasına bile ulaşamamaktadır. Problemler konusu da aynı şekilde okumanın oldukça önemli olduğu bir soru kalıbıdır. Öğrencilerimizin ilk olarak soruda verilen değerleri doğru bir şekilde kavrayarak okuduğunu anlamalıdır. Ardından işlem kısmına geçerek sorunun çözümünü tamamlamalıdır.

Kesirlerde problemleri öğrencilerimizin çözebilmeleri için mutlaka kesirlerde toplama ve çıkarma işlem becerine sahip olmalıdır. Soruları doğru bir şekilde okuyup anlayarak işlem kısmı ile sorunun çözümü tamamlanmalıdır. Kesirlerde toplama ve çıkarma işleminin en temel kuralı ise paydaların eşitlenmesidir. Kesirlerde paydalar eşitlenerek paylar kendi içerisinde toplanabilir veya çıkarılabilmektedir.

Çocuklarımızın bol soru çözebilmeleri için kesirlerle toplama ve çıkarma işlemlerine ait İrrasyonel Yayınlarının harika yaprak testini paylaşıyoruz. Testi aşağıdan indirerek evde çocuklarımız kolay bir şekilde çözebilirler.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2A
3C
4D
5D
6C
7A
8B
9B
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.