5. Sınıf Üçgenler ve Dörtgenler – 1 MEB Kazanım Kavrama Testleri

5. Sınıf Üçgenler ve Dörtgenler – 1 MEB Kazanım Kavrama Testleri

Temel geometrik kavramların verildiği 5. Sınıfta Üçgenler ve Dörtgenler konusu oldukça önemlidir. Öğrencilerimiz 5. Sınıf düzeyinde geometrinin temellerini almaktadır. Bu temel içerisinde üçgenler ve dörtgenler konusu oldukça önemlidir. Geometrik şekilleri görebilme ve açılarını bulabilme elde edilen en önemli kazanımlardır. Bu yüzden 5. Sınıf düzeyinde öğretmenlerin üzerinde durduğu en temel konudur.

Üçgenler ve Dörtgenler konusunda sağlam temel alabilmek bol bol soru çözmek ile sağlanır. Bu yüzden öğrencilerimize ilk aşama olarak kazanım kavrama testlerini paylaştık. Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı kazanım kavrama testleri mutlaka çözülmelidir. Daha sonraki aşamada ise kademeli olarak beceri temelli sorulara geçilmelidir. Beceri temelli sorularda yeni nesil soru kavramı net bir şekilde oluşturulmalıdır. Sonraki aşamada ise farklı yeni nesil soru bankalarından sorular çözülerek ilerlenilmelidir.

Sitemize aktif olarak sürekli içerik ekleyeme devam edeceğiz. Diğer testler ve içerikler için sınıf düzeyinizi sitenin ana sayfasından seçerek inceleyebilirsiniz.

Aşağıdan 5. Sınıf Üçgenler ve Dörtgenler – 1 MEB Kazanım Kavrama Testine ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2C
3B
4D
5A
6C
7B
8A
9D
10D
11A
12C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.