5. Sınıf Yüzdeler MEB Kazanım Kavrama Testleri

5. Sınıf Yüzdeler MEB Kazanım Kavrama Testleri

5. Sınıf öğrencileri için öğrenme durumu en kolay konulardan biri yüzdelerdir. Her konumuzda 5. Sınıfın Matematik için temel oluşturma adına oldukça önemli olduğunu belirtiyoruz. Yüzdeler konusu da temelini aldıkları ve ilerleyen dönemlerde tekrar karşılaşacakları bir konudur. Bu yüzden konunun temeli çok iyi bir şekilde kavranılması gerekmektedir. Öğrencilerimizin kazanım kısmını iyi bir şekilde kavraması ve bolca alıştırma yapmalıdır. Bunun için öğrencilerimize kazanım odaklı testler paylaşmaya devam ediyoruz.

Bugün Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı kazanım kavrama testlerini paylaşıyoruz. Kazanım odaklı soruların temeli oluşturma noktasında çözümü çok önemlidir. Kazanım odaklı testlerden sonra öğrencilerimizin eksik olduğu kısımlar kolay bir şekilde tespit edilebilir. Eksik olan kısımlar öğretmenlerimizin desteği ile tamamlanmalıdır.

Kazanım testlerinden sonra ise mutlaka beceri temelli ve yeni nesil sorulara geçilmelidir. Bu sayede konuya hakimiyet daha da arttırılabilir. MEB’in hazırlamış olduğu teste aşağıdan ulaşabilir ve çözebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1A
2D
3C
4B
5B
6A
7D
8D
9C
10A
11D
12C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.