6. Sınıf Cebirsel İfadeler MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıf Cebirsel İfadeler MEB Kazanım Kavrama Testleri

Ortaokul kademesinin en yoğun derslerinin olduğu yıl 6. Sınıf senesidir. Matematiğe ait en temel konular bu yıl içerisinde işlenmektedir. 6. Sınıfın en temel konusu ve LGS için en önemli konulardan biride cebirsel ifadeler konusudur. Öğrencilerimizin temelini aldığı 6. Sınıfta en hakim olunması gereken konulardan biridir. Bu yüzden her Matematik öğretmeni 6. Sınıf için cebirsel ifadeler konusu ve çarpanlar katlar konusunu çok iyi kavrasın yeterli cümlesini duyabiliriz.

Cebirsel ifadeler konusunun öneminden bu kadar bahsettikten sonra MEB’in hazırladığı kazanım kavrama testine geçebiliriz. Öğrencilerimizin konuyu öğrendikten sonraki en önemli aşamalarından bir şüphesiz kazanım testleri çözmeleridir. Kazanım testleri ile birlikte eksik olan kısımlar tespit edilerek giderilmelidir. Ardından ise kademeli olarak beceri temelli testlere geçilmelidir. Son aşamada ise öğrencilerimiz farklı soru bankalarından bol bol soru çözerek iyice konuyu pekiştirmelidir.

Bunun için sitemizden sürekli öğrencilerimiz için testler paylaşmaktayız. Sitemizi takip eden öğrencilerimiz birçok konuya ait testlere ulaşarak kolayca çözebilirler.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2D
3C
4B
5A
6D
7B
8A
9C
10A
11D
12A
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.