6. Sınıf Çemberin Çevre Uzunluğu Test 2

6. Sınıf Çemberin Çevre Uzunluğu Test 2

6. Sınıflar için bir önceki testimizde çember çizimi, yarıçap ve çap konusuna ait soruları yayınlamıştık. Bugün ise Çember Çevre Uzunluğu konusuna ait testimizi paylaştık. Çember’in temeli 6. Sınıf düzeyinde atılmaktadır. 7. Sınıf düzeyinde oldukça yoğun olarak işlenecek Çember konusunda temelin doğru bir şekilde oluşması gerekmektedir. İlerleyen dönemlerde öğrencilerimizin zorlanmaması için bu seneden temelin doğru bir şekilde oluşması gerekmektedir. Bunun için en çok önemsediğimiz konulardan biri olan Çemberi öğrencilerimizin bol bol tekrar etmelidir.

Konuya ait kazanımlar doğru bir şekilde yerleştikten sonra kazanım odaklı testler çözülmelidir. Bunun için sitemizde sürekli testler paylaşıyoruz. Bugün İrrasyonel Yayınlarına ait harika bir test paylaştık. Testin içerisinde 8 adet kazanım 2 adet yeni nesil soru bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu testi çözdükten sonra hem kazanım olarak hemde yeni nesil içeriği olarak kendilerini test etmiş olacaklar.

Bu yüzden mutlaka öğrencilerimiz bu testi çözmelidir. Yanlış yapılan sorular sonrasında öğretmenlerimize sorularak eksik olan kısımlar tamamlanmalıdır.

Testin içeriğine aşağıdan ulaşabilir ve testi kolayca çıktısını alabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2A
3B
4A
5A
6C
7D
8A
9B
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.