7. Sınıf Tam Sayılarla İşlemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

7. Sınıf Tam Sayılarla İşlemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu kazanım kavrama testlerinde tam sayılarla işlemler konusunu düzenledik. Her zaman ifade ettiğimiz gibi konular tamamlandıktan sonra konunun pekiştirilmesi ve kavramanın ölçülmesi için kazanım testleri çok önemlidir. Bundan kaynaklı öğrencilerimize her zaman kazanım testleri çözmelerini öneriyoruz. Kazanım testleri çözülerek konuda ilerleyiş daha verimli bir hal alıyor.

7. Sınıfların ilk konusu olan tam sayılarla işlemler konusunu hazırladık. Toplamda 12 soru bulunan testte öğrencilerimiz konuyu daha iyi bir şekilde pekiştireceklerdir. Kazanım testleri çözüldükten sonra ikinci aşama olarak önerimiz beceri temelli testlerin çözülmesidir. Bu sayede öğrencilerimiz ilk olarak kazanımı pekiştirip yeni nesile kademeli geçişi sağlayacaklardır.

Tam sayılarla işlemler konusu temel oluşturma noktasında oldukça önemlidir. LGS hazırlık süreci içerisinde alt kazanım olarak en çok kullanılan bir konudur. O yüzden öğrencilerimizin bu konuyu en iyi şekilde pekiştirmesi gerekmektedir. Çözemedikleri sorular noktasında ise öğrencilerimiz öğretmenlerine sorarak eksikliklerini giderebilirler.

7. Sınıf Tam Sayılarla İşlemler konusuna ait MEB kazanım kavrama testini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2A
3C
4D
5B
6A
7B
8D
9A
10C
11B
12C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.