8. Sınıf Basit Olayların Olma Olasılığı Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Basit Olayların Olma Olasılığı Çalışma Kağıdı

Basit olayların olma olasılığı konusuna ait çalışma kağıdını sitemize ekledik. Öğrencilerimizin okulda konu işledikten sonra mutlaka evde bireysel olarak konu tekrarı yapmalıdır. Konu tekrarları günlük veya haftalık olarak yapılmalıdır. Belli aralıklarla geriye dönük konu tekrarları ile birlikte konu hakimiyeti sağlanmalıdır. Konu işlenme hızı yüksek olmasından kaynaklı konular daha hızlı bir şekilde unutulabilmektedir. Konu tekrarları ile konu hakimiyeti güncel olarak sağlanmalıdır. Her zaman öğrencilerimizden isteğimiz konu tekrarını düzenli bir şekilde yapmalarıdır.

Konu tekrarları yapıldıktan sonra ikinci aşamada soru çözümlerine geçilmelidir. Soru çözümleri için ilk aşama olarak kazanım soruları çözülmelidir. Kazanım soruları ile konu iyice pekiştirilmelidir. Yapılamayan sorular için öğretmenlerimizden destek alınmalıdır. Yapılamayan sorular mutlaka öğretmenlerimize sorulmalıdır.

Olasılık konusu kazanım olarak yormayan bir konudur. Tek kural üzerinden farklı soru kalıpları ile konu genişletilmektedir. İstenilen durum sayısının, tüm durum sayısına oranı olasılık kuralını vermektedir. Soruların büyük çoğunluğu bu kural üzerinden çözülmektedir. O yüzden bu kural sık sık tekrar edilmelidir.

8. Sınıf Basit Olayların Olma Olasılığı Çalışma Kağıdına aşağıdan kolayca ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.