8. Sınıf Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlikler Test 1

8. Sınıf Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Eşitsizlikler Test 1

LGS konularımızdan birinci dereceden bir bilinmeyenli eşitsizlikler konusuna ait testimizi sitemize ekledik. İrrasyonel Yayınlarının hazırlamış olduğu harika yaprak testleri sitemize eklemeye devam ediyoruz. Bugün Eşitsizlikler konusu ile ilgili ilk testimizi sitemize ekledik. Testin içerisinde 10 adet soru bulunmaktadır. Soruların 8 tanesi kazanım 2 tanesi yeni nesil soru olarak hazırlanmıştır. Hem kazanım hem de yeni nesil sorular ile genel bir ölçeklendirme yapılmaktadır. Sınav hazırlık süreci içerisinde farklı soru kalıpları görebilmek öğrencilerimiz için çok önemlidir. Bundan kaynaklı sitemize sürekli yeni testler ve içerikler ekliyoruz.

Eklenen tüm testleri öğrencilerimiz çıktısını alarak kolay bir şekilde çözebilirler. Eşitsizlikler konusu konu içeriği olarak çok uzun bir konu değildir. Birinci dereceden bir bilinmeyenli denklem çözme kuralını öğrencilerimizin çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Çünkü eşitsizlikler konusunda yine aynı kurallar kullanılacaktır. Sadece arada eşittir yerin eşitsizlik sembolleri yer alacaktır. Denklem kurma ve çözme kavramlarını pekiştiren her öğrencimiz bu konuda da aynı şekilde zorlanmadan ilerleyecektir.

Birinci dereceden bir bilinmeyenli eşitsizlikler testine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca 8. Sınıflar ile ilgili birçok doküman ve dosyalara 8. Sınıf Matematik sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2C
3A
4C
5B
6C
7C
8D
9A
10B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.