8. Sınıf Daire Grafiği Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Daire Grafiği Çalışma Kağıdı

Bir önceki içeriğimizde sütun ve çizgi grafiğine ait çalışma kağıdını eklemiştik. Bugün sitemize daire grafiği konusuna ait çalışma kağıdını sitemize ekledik. LGS’de Veri Analizi ile ilgili çıkan sorularda daire grafiği daha sık sorulmaktadır. Aslında öğrencilerimiz daire grafiğini 7. Sınıf düzeyinde de görmektedirler. O yüzden kazanım olarak çok yabancılık çekilmemektedir. Ama Veri Analizi konularında hep belirttiğim gibi çok farklı soru kalıpları bulunmaktadır. O yüzden Veri Analizine ait çok farklı sorular çözülmelidir. Daire grafiğinde ağırlıklı olarak doğru orantı sıkça kullanılmaktadır. İşlem pratikliği de burada oldukça önemlidir.

Kısacası aşama şu şekilde uygulanmalıdır. Birinci aşamada konu işlendikten sonra çalışma kağıdı ile konu tekrarı yapılmalıdır. Daha sonra kazanım soruları çözülerek konu pekiştirilmelidir. İkinci aşamada örnek sorular ve çıkmış sorular çözülerek yeni nesil soru kalıpları öğrenilmelidir. Son aşamada ise farklı soru kalıplarından bol bol soru çözümü ile süreç tamamlanmalıdır. Bu aşamalar her konuda uygulandığında başarılı bir sonuç elde edilecektir. Konu olarak Veri Analizi öğrencilerimizi çok yormamaktadır. O yüzden çalışma kağıtlarında tekrar daha basit olmaktadır.

Ekspert Yayınlarının hazırladığı 8. Sınıf Daire Grafiği Çalışma Kağıdına aşağıdan ulaşabilirsiniz. 8. Sınıflar ile ilgili daha birçok dokümana ise 8. Sınıf Matematik sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.