8. Sınıf Dönüşüm Geometrisi MEB Kazanım Kavrama Testleri

8. Sınıf Dönüşüm Geometrisi MEB Kazanım Kavrama Testleri

Kazanım kavrama testlerinde dönüşüm geometrisi konusuna geldik. Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı dönüşüm geometrisi konusuna ait kazanım kavrama testini sitemize ekledik. Dönüşüm geometrisi konusu belli dönemlerde LGS’de soru olarak çıkmıştır. Bazı yıllarda da sorulmamıştır. Aslında LGS’nin konularını Mayıs ayında yayınlanan örnek sorular belirlemektedir. Bu yıl içerisinde mayıs ayında dönüşüm geometrisinden örnek soru yayınlamıştır. Bununla birlikte 2022 yılında dönüşüm geometrisinden bir adet soru sorulmuştur. Artık her konu sınav hazırlık dönemindeki öğrencilerimiz için önemli bir hal almaktadır.

Okulda konular işlendikten sonra ilk aşama kazanım kavrama sorularının çözülmesidir. İlk olarak kazanım kavrama soruları çözülerek konu hakimiyeti ölçeklendirilmelidir. Konu eksikliklerinin belirlenmesi ve pekiştirme açısından kazanım soruları oldukça önemlidir. Kazanım testleri tamamlandıktan sonra hemen örnek sorular çözülmelidir. Örnek sorulardan sonra birçok farklı soru bankasından soru çözümleri ile konu pekiştirilmelidir.

Dönüşüm geometrisi konu olarak çok yorucu bir konu değildir. Öğrencilerimiz konuyu işlerken çok zorlanmamaktadır. Soru kalıpları da genel olarak standarttır. Bu soruların tamamı çözülerek sınava kolay bir şekilde hazırlanılmaktadır.

Aşağıdan Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı dönüşüm geometrisi kazanım kavrama testlerini indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2C
3B
4D
5B
6B
7A
8B
9C
10B
11C
12C
13D
14D
15A
16A
17C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.