8. Sınıf Özdeşlikler Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Özdeşlikler Çalışma Kağıdı

Ekspert Yayınlarına ait Özdeşlikler konusuna ait çalışma kağıdını sitemize ekledik. Birçok yazımızda çalışma kağıtlarının tekrarlar noktasında çok büyük kolaylık olduğunu ifade ettik. Öğrencilerimiz okulda konuyu işledikten sonra mutlaka konu tekrarları yapmalıdır. Konu tekrarlarını başlangıç olarak günlük yapılmasının faydalı olacağını ifade ediyorum. İlerleyen süreçten konular arttıkça haftalık ve aylık olarak konu tekrarları yapılmalıdır. Konunun kazanımsal kısmı oldukça güncel ve taze olmalıdır. Yoksa her soru kalıbında basit hatalar yapılabilmektedir. Konu hakimiyeti tam sağlandıktan sonra kademeli olarak soru çözülmelidir. Soru çözmeye ilk olarak basit yayınlardan başlanmalıdır. En büyük hatalardan biride şüphesiz zor yayınlar ile başlanmasıdır. Sürecin doğru bir şekilde ilerleyebilmesi için ilk olarak basit ve kazanım ağırlıklı sorular çözülmelidir. Daha sonraki aşamada kademeli olarak örnek sorular ile birlikte yeni nesil soru kalıplarına geçilmelidir.

Yeni nesil sorularda mutlaka farklı kaynaklardan sorular çözülmelidir. Ne kadar çok soru kalıbı görülürse o kadar faydalı olacaktır. Her soru kalıbı ilerleyişimize katkı sağlayacaktır. O yüzden birçok farklı yayına ait soru kalıbı çözülmelidir. Kademeli olarak ilerlenmelidir.

Özdeşlikler konusu kazanım olarak belli kuralları bulunmaktadır. İki terimin toplamının ve farkının karesi ile iki kare farkı en hakim olunması gereken özdeşliklerdir. Bu özdeşliklerin açık ve kapalı hali iyi bir şekilde kavranmalıdır. Burada tekrar çok önemlidir. Tekrar ne kadar çok yapılırsa konu hakimiyeti bir o kadar kalıcı olacaktır. Aşağıdan Ekspert Yayınlarının hazırlamış olduğu Özdeşlikler konusuna ait çalışma kağıdını indirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.