8. Sınıf Üçgenler LGS Örnek Sorular

8. Sınıf Üçgenler LGS Örnek Sorular

LGS’nin en önemli konularından biri olan üçgenler ile ilgili tüm örnek soruları bir araya getirdik. Örnek soruları tek bir pdf halinde hazırlamaya devam ediyoruz. Bugün LGS için en önemli konulardan biri olan üçgenler ile ilgili yayınlanmış tüm örnek soruları tek bir pdf dosyasında bir araya getirdik. Düzenlediğimiz dosyamızda 2018 yılından 2021 yılına kadar yayınlanmış tüm örnek sorular bulunmaktadır.

8.Sınıflarda ikinci dönemin en önemli konularından biri üçgenlerdir. Üçgenler konusu birçok kazanım ile bir araya getirilerek de sorulabilen ve görsel okuma noktasında en önemli konulardan biridir. Örnek soruları ve çıkmış soruları genel olarak incelediğimiz zaman güncel hayat ile üçgenler konusunun birleştirilerek soruların oluşturulduğunu görüyoruz. Bazen bir şehrin içerisinde yer alan bir kısmı, bazen ise kenar uzunluklarını cetvel ile ölçen bir soru kalıpları görüyoruz.

Sınavlarda da genel olarak ölçeklendirme noktasında üçgenler konusu önemli bir noktaya sahiptir. Sınavın zorluk düzeyini belirlemede üçgenler konusuna ait çok soru karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle örnek soruların çözümü ve çıkmış soruların çözümü üçgenler için çok faydalı olacaktır.

Aşağıdan Üçgenler LGS Örnek Sorular pdf dosyasına ulaşabilirsiniz.

Güncelleme : Milli Eğitim Bakanlığının 2022 yılında yayınlamış olduğu tüm örnek sorular eklenmiştir.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2D
3A
4B
5D
6C
7B
8B
9D
YORUMLAR

  1. MKAzancimath dedi ki:

    cevap ANAHTARI EKLEYEBİLİRSENİZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

    1. User Avatar copurhoca dedi ki:

      Cevap anahtarı konunun alt kısmına eklenmiştir.