Hız Yayınları 8. Sınıf Geometri Soru Bankası

Hız Yayınları 8. Sınıf Geometri Soru Bankası

Bugün itibariyle sitemizde farklı bir konsepte başlıyorum. Piyasada birçok Matematik Soru Bankası bulunmaktadır. Ama en önemli problemlerden biri hangi yayının daha faydalı olacağıdır. 8. Sınıfta sınav hazırlık süreci içerisinde velilerimiz birçok kitap alıyor. Fakat hangi yayının öğrencimizin gelişimine katkı sağlayacağı veya seviyesine uygun olduğunu tespit edebilmesi oldukça zor olmaktadır.

Bunun giderilmesi için sitemizde birçok yayın evinde ait bazı soru bankalarını her açıdan değerlendirerek öğrencilerimize faydalı olmaya çalışacağız. Hız Yayınlarının LGS için hazırladığı Geometri soru bankası 2022 yılının ikinci dönemi içerisinde piyasaya çıkmaktadır. Biraz piyasaya geç çıkmış olsa da kitap gereken ilgili fazlası ile görmüştür. Milli Eğitim Bakanlığı örnek sorularda incelendiği zaman geometrik şekilleri içeren çokça örnek soru yayınlamaktadır. Sadece örnek soru değil LGS’de birçok soru geometrik şekil olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alandaki açıklığı ve eksikliği gidermek isteyen Hız Yayınları LGS konuları ile uyumlu Geometri kitabını hazırlamıştır.

Kitabın içerisinde yer alan tüm sorular geometrik şekiller içererek müfredat ile birebir uyumlu olarak hazırlanmıştır. Her üniteye ait Geometri ile ilişkilendirebildiğimiz sorular yer almaktadır. Kitabın içerisinde yer alan tüm soruları çözmüş olarak genel yorumum soru kalitesi oldukça yüksektir. Soruların örnek sorular ile uyumu oldukça iyi düzeydedir. Kitabı görüp çözmeye başladıktan sonra sınava hazırlanan tüm öğrencilerime almalarını önerdim. Hepsi kitabı bitirdi. Zaten bu kitabı bitirmeden sınava girmeyin diye de genel bir uyarım vardı 🙂

Soruların tamamı yeni nesil soru kalıbı olarak hazırlamış. Her bir sayfada 2 adet soru bulunmaktadır. Soru sayısı olarak çok fazla değildir. Bazı ünitelerde toplam 12 adet soru bulunmaktadır. Ama her soru kalıbı birbirinden farklı ve oldukça kalitelidir. Öğrencilerimizin kitabı hemen konu biter bitmez çözmesini önermiyorum. İlk olarak konu bitmeli. Konu hakimiyeti sağlanmalı ve örnek sorular çözüldükten sonra bu kitaba geçilmelidir.

Matematik noktasında belli bir düzeye ulaşmak isteyen tüm öğrencilerimiz bu kitabı mutlaka çözmelidir. Öğrencilerimiz faydasını fazlası ile görecektir. Kitap ile ilgili genel bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kitap Adı : Hız Yayınları 8. Sınıf Geometri Soru Bankası

Yayın Evi : Hız Yayınları

Toplam Sayfa Sayısı : 128 Sayfa

Toplam Soru Sayısı : 240 Adet

Kitap Yazarı : Hız Yayın Kurulu / İbrahim Sakallıoğlu (Genel Yayın Yönetmeni)

Güncel Fiyatı : 60,35

Zorluk Düzeyi : Orta – Zor

Çopur Hoca’nın 10 Üzerinden Puanı : 9,13

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.