8. Sınıf Matematik 1.Dönem 1.Yazılı (Açık Uçlu Sorular)

8. Sınıf Matematik 1.Dönem 1.Yazılı (Açık Uçlu Sorular)

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni yayınladığı matematik yazılı örnekleri ile birlikte sistemde köklü bir değişiklik yapıldı. Artık okullarda yapılan tüm yazılı sınavları açık uçlu olarak uygulanacak. Aslında yıllarca öğrencilerimizi test yapısına alıştırdık. Ama bu yıl itibariyle alınan karar gereği açık uçlu sisteme geri döndük.

Açık uçlu yazılı sınavlarında en sıkıntılı branş şüphesiz matematiktir. Çünkü işlem aşaması ve sıralaması oldukça önemlidir. Öğrencilerimizin işlem aşamalarını doğru bir şekilde oluşturmaları gerekmektedir. Bu yüzden tüm öğrencilerimize kolaylık olması adına yazılı örnekleri hazırladım. Hatta hazırlamak ile kalmadım video çözümlerini de kanalımızda yayınladık. Öğrencilerimizin bu yazılı dönemlerinde başarılı bir netice alabilmeleri için elimizden gelen tüm desteği sağlama çalışıyoruz. Umarım tüm öğrencilerimize katkı sağlayabiliriz.

Bugün sitemize 8. sınıf öğrencileri için matematik 1. dönem 1. yazılı örneğini paylaşıyorum. Yazılı örneğimizde yer alan tüm sorular Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu örnek sorular ile uyumlu olarak hazırlanmıştır. Aşağıdan yazılı pdf dosyasına ve video çözümüne ulaşabilirsiniz.

Yazılı PDF Dosyasını İndirmek İçin Tıklayınız

YORUMLAR

  1. Koray melih BALCIOĞLU dedi ki:

    meb gerçekten uyumlu ve soru zorluğu açısından sınavlarımıza benzer lakin cevap anahtarını bulamadım

    1. copurhoca dedi ki:

      Cevaplar konunun altında yer alan video kısmında yer almaktadır.