2021 LGS Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

2021 LGS Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

6 Haziran 2021 tarihinde uygulanan LGS sınavı ile birlikte bu seneye ait liselerin en son yüzdelik dilimleri ve okulların kapattıkları en puanlar belli oldu. 2018 LGS sınavından sonra en zor LGS sınavlarından biri 2021 yılında uygulandı. Özellikle matematik branşının zorluk düzeyinin yüksek olması öğrencilerin sayısal bölümde oldukça zorlanmalarına neden oldu.

Sınav sonuçlarının ilan edilmesi ile birlikte puanların oldukça düştüğünü ve buna karşılık dilimlerinde paralel olarak düştüğünü gözlemledik. Bundan kaynaklı bu sene ilan edilen lise puanlarının düşeceğini bekliyoruz. Dilimlerin ise çok fazla oynama olmadan mevcut konumu korumasını ön görüyoruz. Bu sene itibariyle hem liselerin taban puanları hemde yüzdelik dilimler tam anlamıyla oturmuş bir şekilde ilerleyen dönemlere bir alt yapı oluşturacaktır. Özellikle bu sene Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu 2021 LGS Raporuna göre 400 ile 500 puan arasında bulunan öğrenci sayısının sadece %5,61 olmasından dolayı genel ortalamaların düşük olduğunu gözlemleyebiliriz. Tüm illerimizin son duruma göre lise taban puanları ve yüzdelik dilimlerini Milli Eğitim Bakanlığının 26 Temmuz Pazartesi günü e-okul üzerinden yayınlamış olduğu listeye göre güncellenmiştir. Sizlerle paylaştığımız tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığının dokümanlarıdır. 2021 yılına ait tüm liselerin taban puanlarına ve yüzdelik dilimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2021 LGS Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimler

Lise tercihlerini yapacak öğrencilerimiz aşağıdaki yorum kısmından yorum yaparak uzman eğitimlerimizden cevap alabilirler. Tüm öğrencilerimize başarılı bir eğitim yılı dileriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.