6. Sınıf Doğal Sayılarla İşlemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıf Doğal Sayılarla İşlemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıfların ilk konusu olan Doğal Sayılarla İşlemler ile hazırladığımız dokümanları paylaşmaya başlıyoruz. Alt kazanım olarak Üslü Sayılar, Dağılma Özelliği, Değişme Özelliği ve İşlemler ile başlayan Doğal Sayılarla İşlemler temel için oldukça önemlidir. Her konumuzda mutlaka belirttiğimiz gibi konular işlendikten sonra ölçme kısmı çok önemlidir. Öğrencilerimizin konuları kavrama durumu ve öğrenme sürecini değerlendirmek ilerlemeyi sağlayacaktır. İlk konu Doğal Sayılarla İşlemler tamamlandıktan sonra öğrencilerimizin bu testi çözmeleri gerekmektedir. Sınıf içerisinde öğretmenimiz çocuklara da çözdürerek bir ölçme değerlendirme yapabilir.

Kazanım kavrama testleri tamamlandıktan sonraki ikinci aşama ise beceri temelli testlerdir. Beceri Temelli testler ile öğrencilerimiz yeni nesil sorulara geçiş sürecini başlatacaklardır. Öğrencilerimizin daha şimdiden yeni nesil soru formatı ve kalıbına alışmaları gerekmektedir.

Bunun farkında ve bilincinde olarak öğretmen ve öğrencilerimize bu içerikleri kolay bir şekilde ulaşabilmeleri için çalışıyoruz. Hem kazanım kavrama testleri hemde beceri temelli testlerine sitemizden kolayca erişebilirsiniz.

6. Sınıf Doğal Sayılarla İşlemler konusuna ait MEB kazanım kavrama testini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2C
3D
4B
5D
6D
7B
8A
9A
10C
11A
12B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.