7. Sınıf Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklem Kurmayı Gerektiren Problemler Test 4

7. Sınıf Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklem Kurmayı Gerektiren Problemler Test 4

Klasik verilen bir denklemin çözümünde öğrencilerimiz daha kolay bir şekilde yapabilmektedir. Ama en önemli kısmı ise denklemi kurmayı gerektiren problemlerin çözümüdür. Problem soruları 3 aşamada değerlendirilmektedir. Soruyu Okuma, Anlama ve İşlem becerisi ile soru çözülmektedir. Öğrencilerimizin ilk aşama olarak soruyu doğru bir şekilde okuması gerekmektedir. Ardından soruda verilenler ve istenenler doğru bir şekilde belirlenmelidir. Son aşamada denklem oluşturularak çözülmelidir. Öğrencilerin en çok zorlandıkları kısım problemlerdir. Problemlerde başarılı olmak içinse tek önerimiz bol bol soru çözümüdür.

Öğrencilerimizin bol bol problem içerikli sorular çözerek ilerleyişi çok daha hızlı olacaktır. Konuyu pekiştirdikten sonra birinci aşama olarak kazanım ağırlıklı sorular çözülmelidir. Kazanım sorularından sonra basit yeni nesil soruları çözülmelidir. Son aşamada ise orta ve zor seviyeli yeni nesil sorular çözülmelidir. Bu sayede öğrencilerimiz çok daha iyi bir şekilde ilerleyeceklerdir.

Öğrencilerimize sitemiz üzerinden sürekli testler ve sorular paylaşıyoruz. Bugünse harika içeriğe sahip İrrasyonel Yayınlarına ait yaprak testi paylaşıyoruz. Aşağıdan testi kolayca indirerek çözebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2C
3B
4C
5B
6A
7C
8A
9D
10B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.