7. Sınıf Problemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

7. Sınıf Problemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

Denklemler kurma ve çözme kazanımı elde edildikten sonra problemler konusuna geçilmektedir. Problem çözümünde 3 farklı aşama kullanılmaktadır. Okuma – Anlama ve İşlem becerisi problemler konusunda test edilmektedir. Genel olarak öğrencilerimizin yaşadığı en büyük problem okuduğunu anlamadan kaynaklı yaşanıyor. Birçok öğrencimiz işlem aşamasına dahi geçemiyor. Bundan kaynaklı denklem kurmayı gerektiren problemlerde öğrencilerimiz zorlanmaktadır.

Yeni nesil sorularda da aynı şekilde okuma ve anlama kısmı çok önemlidir. Bu yüzden öğrencilerimizin okuma becerisini güçlendirmesi Matematiği’de katkısı oldukça çok olacaktır. Problemlerde öğrencilerimizin denklem kurma ve çözme becerisi farklı aşamalarda ölçülmektedir. Bu yüzden problem çözümüne öğrencilerimizin alışması her kademede katkı sağlayacaktır.

Problemler konusu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu kazanım kavrama testlerini öğrencilerimiz için paylaşıyoruz. Testin pdf halini aşağıdan indirerek kolay bir şekilde çıktı alıp öğrencilerimiz çözüm yapabilirler.

7. Sınıf Problemler konusuna ait MEB kazanım kavrama testini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2A
3C
4A
5B
6C
7C
8D
9A
10C
11B
12D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.