8. Sınıf Tam Kare Olmayan Sayıların Karekökleri Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Tam Kare Olmayan Sayıların Karekökleri Çalışma Kağıdı

Tam kare sayılar karekökten tam olarak çıkabilmektedir. Tam kare olmayan sayıların kökten çıkabilme durumu ise farklıdır. Tam kare olmayan sayılar tam olarak kökten çıkamamaktadır. İlk olarak tam kare olmayan sayılar asal çarpanlarına ayrılmalıdır. Asal çarpanlarına ayrıldıktan sonra çarpımı tam kare olabilen sayılar kökten çıkarılmalıdır. Tam kare olmayan asal sayılar ise kök içerisinde kalmaktadır. Kısacası kısmen kökten çıkabilmektedir.

Kazanım kısmı iyi bir şekilde kavranılması için bol bol tekrar yapılmalıdır. Tekrarın yapılmasında her zaman çalışma kağıtları tekrarı kolaylaştırmaktadır. O yüzden bu yıl içerisinde sitemize çalışma kağıtları ekledik. Öğrencilerimiz bu çalışma kağıtlarını kullanarak kolayca tekrar yapabilirler. Sadece öğrencilerimiz için değil öğretmenlerimize de çalışma kağıtları kolaylık sağlamaktadır. Bire bir dersler içinde aktif olarak kullanılmaktadır.

Tekrarlar yapıldıktan sonra kazanım testlerine geçilmelidir. Kazanım soruları çözülerek konu hakimiyeti sağlanmalıdır. Ardından örnek soru ve çıkmış soru çözümlerine geçilmelidir. Kademeli olarak yeni nesil soru çözümlerine başlanmalıdır. Aşama doğru bir şekilde sağlandığı zaman başarı her zaman gelecektir.

8. Sınıf Tam Kare Olmayan Sayıların Karekökleri Çalışma Kağıdına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.