2023 LGS Sayacı Geri Sayım – Kaç Gün Kaldı?

2023 LGS Sayacı Geri Sayım – Kaç Gün Kaldı?

Milli Eğitim Bakanlığı tüm LGS sınavlarını haziran ayının ilk hafta sonunda uygulamaktadır. Bundan kaynaklı 2023 LGS’nin 4 Haziran Pazar günü uygulanacağı tahmin ediliyor. LGS’nin birinci oturumu saat 09.30’da başlamaktadır. İlk oturumda sözel bölüm sınavı uygulanmaktadır. Sözel bölüm içerisinde Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce branşları bulunmaktadır. Sözel bölümün tamamlanması ile 45 dakika sürecek ara başlamaktadır. Aranın tamamlanması ile saat 11.30’da ikinci oturum başlamaktadır. İkinci oturumda sayısal bölüm sınavı uygulanmaktadır. Sayısal bölüm içerisinde Matematik ve Fen Bilimleri branşları bulunmaktadır. Sınav hazırlık sürecin içerisinde lgs sayacı ile sınav kalan süre takip edilmelidir.

2023 LGS Ne Zaman Uygulanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılından itibaren uygulamaya başladığı LGS sınavlarını haziran ayının ilk hafta sonunda uygulamaktadır. Buna göre 2023 yılında uygulanacak LGS için eğitimciler 4 Haziran Pazar 2023 tarihinde uygulanacağını tahmin etmektedir.

LGS Soru Dağılımı Nedir?

SÖZEL BÖLÜM : Türkçe : 20 Soru / T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük : 10 Soru / Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi : 10 Soru / İngilizce : 10 Soru
SAYISAL BÖLÜM : Matematik : 20 Soru / Fen Bilimleri : 20 Soru

LGS Sınav Saat Kaçta Başlayacak?

LGS iki oturumda uygulanan bir sınavdır. Sınavın birinci oturumu yani sözel bölüm saat 09.30’da başlayacaktır. Sınav 75 dakika sürecektir. Sözel bölüm tamamlandıktan sonra 45 dakika ara verilecektir. Aradan sonra ikinci oturum yani sayısal bölüm saat 11.30’da başlayacaktır. Sayısal bölüm ise 80 dakika sürecektir.

LGS Kaç Gün Kaldı?

LGS’ye kaç gün kaldığını aşağıda yer alan geri sayım sayacı üzerinden takip edebilirsiniz.

00Gün
00Saat
00Dakika
00Saniye


Milli Eğitim Bakanlığının resmi olarak belirtiği tarihin farklı olması durumunda sayaç güncellenecektir. LGS’nin sonuçlarının ise haziran ayının sonunda açıklanması beklenmektedir. Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının resmi web sitesinde www.meb.gov.tr’de yayınlanmaktadır. Sınav sonuç ekranında yer alan T.C. Kimlik Numarası ve doğum tarihi girilerek sınav sonuçlarına ulaşılabilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.