2018 LGS Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

2018 LGS Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimleri

İlk kez 2018 yılında uygulanan LGS’ye göre sınav ile öğrenci alan liselerin taban puanları belli oldu. Belli olan taban puanlarına göre; Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu İmamhatip Liseleri ve Meslek Liselerinin illere göre kapattıkları en son puan ve dilimlerin yer aldığı listeyi sizler için hazırladık. TEOG’dan sonra oldukça zorlayıcı bir sınav olan LGS ile birlikte liselerin taban puanlarında oldukça ciddi bir şekilde düşüş yaşandı. Yine aynı şekilde liselerin yüzdelik dilimlerinde de bir artış durumu söz konusu oldu.

İllere göre belirlenen kontenjanlara göre ise yerleştirme sonuçları ile birlikte tüm liselerin taban puanları belirlenmiş oldu. Sınavın zorluk düzeyinin yüksek olması nedeniyle liselerin puanları TEOG’a göre oldukça ciddi bir şekilde düşüş yaşadı. Tüm illerin 2018 LGS’ye göre en son kapattıkları taban puanlarını il il düzenleyerek listemizi oluşturduk. Oluşturduğumuz listeye aşağıdan ulaşarak kendi ilinizdeki liselerin puanlarını inceleyebilirsiniz.

Hazırlamış olduğumuz tüm taban puanları ve yüzdelik dilimler Milli Eğitim Bakanlığının kendi web sitesi e-okul üzerinden alınarak düzenlenmiştir. Tüm illerin lise taban puanlarına ve yüzdelik dilimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2018 LGS Lise Taban Puanları ve Yüzdelik Dilimler

Lise tercihi yapacak olan tüm öğrenci ve velilerimiz kafalarına takılan tüm soruları aşağıdan yorum kısmından bizlere yazabilirler. Şimdiden tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.