5. Sınıf Doğru-Doğru Parçası-Işın ve Konum Belirleme Test 1

5. Sınıf Doğru-Doğru Parçası-Işın ve Konum Belirleme Test 1

Temel geometrik kavramlar 5. Sınıf düzeyinde Geometriye atılan ilk adımdır. Öğrencilerimiz birçok kavramı bu yıl içerisinde öğrenirler. Doğru, doğru parçası, ışın ve konum belirleme gibi temel kavramlar ile süreç başlar. Öğrencilerimizin bu kavramları çok iyi bir şekilde öğrenmesi gerekmektedir. Bu kavramlar arasındaki ilişkiyi doğru bir şekilde kurarak farklarını da anlamalıdır.

Öğrencilerimizin bu kavramlar arasındaki ilişkiyi doğru kurabilmek için pekiştirme yapmaları çok önemlidir. Pekiştirme için ilk olarak kazanım kavrama testleri çözmeleri gerekmektedir. Kazanım kavrama testleri çözülerek eksik olan kısımlar belirlenmelidir. Eksik olan kısımlar konu tekrarları ile giderilerek tamamlanmalıdır. Temel geometrik kavramlar ile ilgili tüm alt yapının hazır olması ilerleyen tüm kademeler için çok önemlidir. 6. Sınıf düzeyinde bazı öğrencilerimiz paralel kavramını ve diklik kavramını dahi bilmiyor. Temel iyi bir şekilde oluşturulmadan ilerleyen yıllarda sıkıntı yaşanmaktadır.

Temel için kavrama ve pekiştirme çokça yapılmalıdır. Pekiştirme için aşağıda bir kazanım testi paylaşıyoruz. İrrasyonel yayınlarının hazırladığı testte kazanım ve yeni nesil içerikli sorular bulunmaktadır. Öğrencilerimizin mutlaka çözmesini tavsiye ederiz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2C
3D
4A
5B
6D
7A
8C
9C
10B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.