5. Sınıf Kesirler MEB Kazanım Kavrama Testleri

5. Sınıf Kesirler MEB Kazanım Kavrama Testleri

En temel konulardan biri olan Kesirler ünitesine ait MEB Kazanım Kavrama testlerini düzenledik. Konular okullarda işlendikten sonra ilk aşama her zaman dediğimiz gibi kazanım kavrama testlerini çözmektir. Kazanım kavrama testleri ile birlikte öğrencilerimiz konu içeriğindeki ilerleyişlerini ve eksikliklerini daha kolay bir şekilde tespit edebilmektedirler. Aynı şekilde kazanım kavrama testleri öğretmenlerimiz içinde ciddi düzeyde bir yol gösterici olmaktadır.

Kazanım kavrama testleri tamamlandıktan sonra ile sırada beceri temelli sorular yer almaktadır. Beceri temelli sorular ile birlikte öğrencilerimiz yeni nesil sorulara kademeli bir şekilde geçiş yapacaklardır. Son aşama ise farklı kaliteli kaynaklardan bol soru çözümleri ile birlikte öğrencilerimiz çok daha iyi bir noktaya geleceklerdir.

Bu aşamaları doğru bir şekilde yürüten ve eksikliklere yerinde müdahale eden öğrencilerimiz daha başarılı olacaklardır. Kesirler temel oluşturma noktasında oldukça önemli bir konudur. Öğrencilerimiz 4. Sınıftan itibaren yoğun olarak her yıl kesirler konusunu işlemektedirler. Bundan kaynaklı artık her anlamda bir çok temel yapının oluşması gerekmektedir. Kesirleri çok iyi kavrayan her öğrenci ilerleyen her dönemde daha da başarılı olacaktır.

5. Sınıf Kesirler konusuna ait MEB kazanım kavrama testini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2D
3A
4B
5C
6C
7D
8B
9A
10C
11C
12B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.