5. Sınıf Ondalık Gösterimler Test 1

5. Sınıf Ondalık Gösterimler Test 1

Ondalık gösterim konusu ile ilgili sitemizde birçok online ve kazanım testleri paylaştık. Bugün İrrasyonel yayınlarına ait harika bir yaprak testi paylaşıyoruz. Ondalık gösterim temel konulardan biridir. Öğrencilerimizin konuyu en iyi şekilde kavraması gerekmektedir. Bunun için öğrencilerimizin bol bol pratik yapabilmeleri gerekmektedir. Bunun için 5. Sınıflarda en çok içerik paylaşımı yaptığımız konulardan biri ondalık gösterimdir. Konunun iyi bir şekilde pekiştirilmesi için bol soru çözmek önemlidir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi ilk olarak kazanım testleri çözülmelidir. Öğrencilerimiz kazanım testleri çözerek konuyu pekiştirmelidir. Eksik olduğu kısımları belirlemelidir. Bu sayede konudaki hakimiyet çok daha iyi bir noktaya gelecektir.

İkinci aşamada ise konuya ait beceri temelli sorular çözülmelidir. Beceri temelli sorular ile farklı kaynaklardan yeni nesil sorular çözülmelidir. Bu sayede konuya ait farklı tarz sorularda çözülebilmelidir.

İrrasyonel yayınlarının hazırladığı testlerin en güzel yanı hem kazanım hemde yeni nesil soruların yer almasıdır. Bu sayede öğrencilerin kazanım bilgisi ve yeni nesil bilgisi de ölçülmüş oluyor. Aşağıdan testi indirip çözebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2C
3A
4D
5B
6C
7A
8D
9D
10A
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.