6. Sınıf Dört İşlem Problemleri Test 3

6. Sınıf Dört İşlem Problemleri Test 3

6. Sınıfın ilk ünitesi olan Doğal Sayılarla İşlemlere ait Dört İşlem Problemleri testini sitemize ekledik. Dört işlem kavramlarını öğrencilerimiz 5. Sınıftan beri yoğun bir şekilde öğrenmektedir. 6. Sınıfta ise dört işlem becerisi kullanılarak problemler işlenmektedir. O yüzden konu anlatımı olmayan ama soru kalıplarıyla önem arz eden bir kazanımdır. Birçok farklı problem kalıbı vardır. Öğrencilerimizin hepsini mutlaka çözmesi gerekmektedir. O yüzden mümkün mertebe dört işlem problemleri ile testler paylaşmaya çalışacağız.

Dört işlem problemleri için bol bol pekiştirme yapılmalıdır. Farklı soru kalıpları çözülmelidir. Bu konuda başarılı olabilmenin birinci şartı okuduğunu doğru anlamaktır. Okuma ve anlama becerisi bu alt kazanımda oldukça önemlidir. Sorunun içeriği anlaşıldıktan sonra işlem sırası doğru bir şekilde oluşturulmalıdır. Bu aşamaların oluşabilmesi için çokça alıştırma yapılmalıdır. Tüm soru kalıpları çözülmelidir.

Farklı soru kalıpları için sitemize İrrasyonel Yayınlarının hazırlamış olduğu 8 adet kazanım 2 adet yeni nesil soru içeriği olan testi ekledik. Testi mutlaka tüm öğrencilerimiz çözmelidir. Çözemedikleri sorular noktasında öğretmenlerimizden destek alınmalıdır.

6. Sınıf Dört İşlem Problemleri Test 3’ü aşağıdan indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1A
2B
3C
4A
5C
6D
7B
8B
9C
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.