6. Sınıf Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri Test 1

6. Sınıf Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri Test 1

Kesirler konusunu ortaokulun en önemli konularından biridir. Kesirler konusunu öğrencilerimiz 5. Sınıftan itibaren öğrenmeye başlıyorlar. Her yıl kesirler ile ilgili bir seviye atlayarak kademeli olarak yol alınıyor. Bu aşamada kesirler konusunun önemi oldukça yüksektir.

Öğrencilerimiz her zaman ilk aşama olarak konuyu okulda öğrendikten sonra kavrama durumlarını ölçmelidir. Bunun için kazanım kavrama ve yaprak testler çözülmelidir. Kazanım kavrama testleri ile konu hakimiyeti ölçülmelidir. Daha sonraki aşamada kademeli olarak beceri temelli sorular çözülerek yeni nesile geçiş başlamalıdır. Birçok farklı yeni nesil soru bankalarını çözümü ile konu pekiştirilmelidir.

Öğrencilerimizin konuyu pekiştirme durumunun ölçeklendirilmesi için İrrasyonel Yayınları yaprak testler hazırlamıştır. İrrasyonel yayınları hem yaprak testleri hemde yeni nesil soru bankaları ile oldukça faydalı bir yayındır. Sınav hazırlık sürecinde tüm öğrencilerimize tavsiyemizdir. Hazırlanan bu yaprak testi öğrencilerimiz bireysel olarak çözerek eksikliklerini iyi bir şekilde belirleyebilirler. Eksik olan kısımlar belirlendikten sonra öğretmenlerimizden alınan destekler ile açıklar kapatılmalıdır.

İrrasyonel Yayınlarının hazırlamış olduğu 6. Sınıf Kesirler Toplama ve Çıkarma İşlemleri Test 1’e aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2A
3B
4C
5B
6A
7B
8C
9D
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.