6. Sınıf Ondalık Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemi Test 2

6. Sınıf Ondalık Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemi Test 2

Ondalık Sayılarla ilgili en önemli alt kazanımlardan biri dört işlemlerdir. Ondalık sayılar virgüllü olarak yazılabilen sayılardır. Virgüllü olarak verilen sayılarla dört işlem becerisine sahip olmak oldukça önemlidir. Öğrencilerimizin genel olarak ondalık sayılarda en çok zorlandığı kısımdır. Toplama işlemi yapılırken paydaların eşitlenmesi kuralı çarpma ve bölmede de kullanılmaya çalışılır. Bu durumların önüne geçilmesi için mutlaka alıştırmalar yapılmalıdır. Öğrencilerimizin bu tarz hataların önüne geçebilmesi için bol bol soru çözmelidir.

Kazanım anlamında tüm eksikliklerini tamamlamalıdır. Bizin her konumuzda öğrencilerimizin gelişimi için bazı aşamalar paylaşıyoruz. Bu aşamaların birinci öğrencilerimizin kazanım odaklı testler çözmesidir. Kazanım odaklı testler çözülerek öğrencilerimizin konu hakimiyeti ölçülmelidir. Kazanım testleri tamamlandıktan sonra eksiklikler tespit edilmelidir. Eksiklikler giderildikten sonra ikinci aşamaya geçilmelidir. İkinci aşamada beceri temelli testler ve farklı kaynaklardan yeni nesil sorular çözülmelidir.

Aşamaları bu şekilde yürüten tüm öğrencilerimiz akademik olarak ilerleyişini sürdürecektir. İrrasyonel yayınlarının hazırladığı harika testimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2A
3A
4D
5D
6C
7B
8C
9A
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.