7. Sınıf Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklem Kurma Test 2

7. Sınıf Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklem Kurma Test 2

Verilen metinlere ait sayısal verileri kullanarak denklem kurabilmek oldukça önemlidir. 7. Sınıfta elde edilmesi gereken en önemli kazanımdır. Öğrencilerimizin bu zamana kadar yaşadıkları en büyük problemler okuduklarını anlamadır. Okuduğunu anlama becerisi 7. sınıfta daha da ön plana çıkmaktadır. Verilen problemlerin metin kısmını anlayarak denkleme dökebilmek çok önemlidir.

Bu yüzden okuma becerisi ve soruyu anlama kısmı ön plana çıkmaktadır. Verilen sorular içerisine katı, eksiği ve fazlası gibi ifadelerin sırasına dikkat edilerek çözülmelidir. Denklem doğru bir şekilde kurulduktan sonraki aşama ise denklem çözmedir. Denklem çözme ile ilgili bir sonraki testimizde öğrencilerimiz daha iyi bir şekilde ilerleyecektir.

Öğrencilerimizin denklem kurma ile ilgili çokça soru çözmelidir. Bol bol kazanım içerikli sorular çözülerek konuda ilerlenmelidir. Kazanım testleri çözüldükten sonra eksik olan kısımlar öğretmenlerimizin desteği ile çözülmelidir. Denklem kurma ile ilgili çok farklı yeni nesil sorular bulunmaktadır. Bunun için beceri temelli sorular ve yeni nesil sorularda çözülmesi katkı sağlayacaktır.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2A
3A
4D
5C
6B
7B
8C
9B
10D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.