8. Sınıf Doğrusal Denklemlerin Grafikleri Test 4

8. Sınıf Doğrusal Denklemlerin Grafikleri Test 4

Doğrusal denklemlerin grafikleri konusuna ait yeni yaprak testimizi sitemize ekledik. Denklemlerin grafiği üç farklı şekilde çizilmektedir. Eksenlere paralel, orjinden geçen ve eksenleri kesen orjinden geçmeyen doğru grafikleri çizilmektedir. Üç çizim yöntemini de öğrencilerimiz bir birine karıştırabilmektedir. Bunun önüne geçilebilmesi için bol bol tekrar yapılmalıdır. İkinci dönem yer alan konular çok hızlı bir şekilde tamamlanır. Bir anda konuların büyük çoğunluğu tamamlanır. Bu yüzden doğrusal denklemler konusu da hızlı biten konulardan biridir.

Öğrencilerimiz konuyu sağlam tekrar etmedikleri zaman konu hakimiyetini kaybetmemektedir. Çabuk unutulabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için tekrar çok önemlidir. Tekrarın kolay yapılabilmesi için sitemize çalışma kağıtları ekledik. Onların çıktısını alarak bireysel bir şekilde konu tekrarı kolayca yapılabilmektedir.

Doğrusal denklemlerin grafikleri ile ilgili tekrar kadar pratikte önemlidir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi ilk aşama kazanım kavrama testlerinin çözülmesidir. Kazanım ağırlıklı testler çözülerek konu hakimiyeti ölçeklendirilmelidir. Varsa konu eksiği giderilmelidir. Daha sonraki aşamada ise yeni nesil soru kalıplarına geçilerek devam ettirilmelidir.

Doğrusal Denklemlerin Grafikleri konusuna ait testimiz İrrasyonel Yayınları tarafından hazırlanmıştır. Testin içerisinde 10 adet soru bulunmaktadır. Soruların 8 tanesi kazanım 2 tanesi yeni nesil sorudur. Testi aşağıdan kolayca indirerek çözebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2C
3B
4A
5D
6C
7A
8B
9C
10D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.