8. Sınıf Eş Olasılıklı Durumlar Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Eş Olasılıklı Durumlar Çalışma Kağıdı

Eş Olasılıklı Durumlar konusuna ait çalışma kağıdını sitemize ekledik. Çalışma kağıtlarının önemini sitemizdeki birçok yazımızda bahsettik. Öğrencilerimizin konular işlendikten sonra soru çözmelerinden daha önemli olanı konu tekrarlarıdır. Konu tekrarlarının kolay bir şekilde yapılabilmesi için çalışma kağıtları bu aşamada oldukça önemlidir. Öğrencilerimiz çalışma kağıtlarının çıktısını alarak kolay bir şekilde tekrarlarını gerçekleştirebilirler.

Eş olasılıklı durumlar birçok olayın sonucunun yani çıktısının birbirine eşit olması durumuna denilmektedir. Örnek olarak bir madeni paranın havaya atılması deneyinde, yazı ve tura gelme olasılıkları birbirine eşittir. Yani olası durumların olasılık değerlerinin eşit olmasıdır. Bunun yanı sıra daha fazla ve daha az olasılık dediğimiz durumlarda bulunmaktadır.

Kısacası konu olarak çok yoran bir kazanım değildir. Konu hakimiyeti kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Konu tekrarları ve bol bol soru çözümleri ile birlikte çok daha rahat bir şekilde ilerlenebilmektedir. Sitemize eklediğimiz bu çalışma kağıdı Ekspert Yayınları tarafından hazırlanmıştır. İçerik ve uygulama olarak oldukça kalitelidir. Aşağıdan bu çalışma kağıdını kolayca indirerek kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.