8. Sınıf Kareköklü İfadeler Online Test – Çöz 1

8. Sınıf Kareköklü İfadeler Online Test – Çöz 1

Web Sitemizde öğrencilerimiz için birçok doküman ve içerik paylaşımı gerçekleştiriyoruz. Bu yıl içerisinde bol bol online testleride sitemize eklemeye başladık. İlk olarak Kareköklü ifadeler konusuna ait online testi sitemize ekledik. Testin içerisinde yer alan sorular il Milli Eğitim Bakanlıklarının belli dönemlerde paylaştıkları sorulardan seçilerek hazırlanmıştır. Soruların büyük çoğunluğu yeni nesil soru olarak seçilmiştir. Seçilen sorular içerisinde ağırlıklı olarak Kareköklü ifadelerde dört işlem becerisini ve yaklaşık değer kazanımları ağırlıklı olarak bulunmaktadır. Diğer alt kazanımlar ile ilgili sorularda diğer testlerimizde eklenecektir. Öğrencilerimiz alttaki bilgiler çerçevesinde kareköklü ifadeler online testi çözebilir.

Kareköklü İfadeler Testine Ait Bilgiler

Testin içerisinde toplamda 10 adet soru bulunmaktadır. Soruların tamamı yeni nesil soru olarak seçilmiştir. Testin çözümü için ideal süre 20 dakika olarak belirlenmiştir. Testin zorluk düzeyi orta seviye olarak değerlendirilmiştir.

Kareköklü İfadeler Online Test Nasıl Çözülür?

Testi çözebilmek için aşağıda yer alan “Testi Başlat” butonuna tıklayabilirsiniz. Butona tıkladıktan sonra sayfa aşağıya doğru açılarak test başlayacaktır. Testin sonunda başarı yüzdenizi görebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Lgscanavarı dedi ki:

    Çok güzel bir site sorular biz deneme olduğmuzdaki deneme sorusuna çok benziyor lgs 2009 tayfaya öneriyorum