8. Sınıf Koordinat Düzlemi Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Koordinat Düzlemi Çalışma Kağıdı

Doğrusal Denklemler konusuna ait en önemli alt kazanımlardan koordinat düzlemine ait çalışma kağıdını sitemize ekledik. Koordinat sistemi alt kazanım olarak yoğun olarak bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu yüzden konuyu çok hızlı unutabilmektedir. Konu hızlı unutulabildiğinden kaynaklı konu sıkça tekrar edilmelidir. Konu tekrarının hızlı olabilmesi için en güzel aşama çalışma kağıtlarıdır. Öğrencilerimiz çalışma kağıtlarının çıktısını aldıktan sonra tekrarı çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmektedir.

Ekspert yayınlarının hazırlamış olduğu çalışma kağıdının konu tekrarı için oldukça faydalı olacaktır. Öğrencilerimizin bol bol alıştırma yapması gerekmektedir. Alıştırma yapılabilmesi için çalışma kağıtları oldukça kolaylık sağlamaktadır. Daha pratik ve hızlı bir şekilde tekrar yapılabilmektedir. Konu hakimiyeti tam olarak sağlandıktan sonra kademeli olarak soru çözülmelidir. Soru çözmeye ilk aşama olarak kazanım ağırlıklı sorulardan başlanmalıdır. Konu eksiklikleri tam olarak belirlenmelidir. Eksiklikler giderildikten sonra kademeli olarak yeni nesil soru kalıplarına geçilmelidir.

Yeni nesil soru için birinci aşama örnek sorulardan başlanmalıdır. Örnek sorular ile birlikte çıkmış sorularda çözülmelidir. Yeni nesil sorulara bu şekilde başlanmalıdır. Ardından farklı kaynaklardan yeni nesil soru çözülmelidir. Kademeli olarak aşama doğru bir şekilde uygulandığında başarı gelecektir.

Koordinat düzlemine ait çalışma kağıdına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.