3. Sınıf Matematik Ders Kitabı (MEB – Tuna)

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı (MEB – Tuna)

Sitemize tüm sınıf düzeylerinde Matematik ders kitaplarını eklemeye devam ediyoruz. Bugün 3. Sınıflar düzeyinde yer alan Matematik ders kitabını ekledik. Milli Eğitim Bakanlığı her yıl dönem başında öğrencilerimiz için ücretsiz olarak ders kitapları dağıtmaktadır. 3. Sınıflar düzeyinde ise sitemize 4 adet kitap eklenmiştir. Bu kitaplardan 2 tanesi ders kitabı, 1 tanesi çalışma kitabı ve 1 tanesi ise tuna yayınlarına ait ders kitabıdır. Bu kitapları öğretmenlerimiz dönem içerisinde aktif olarak kullanmaktadır. Ders içerisinde ders kitapları genel olarak konu anlatım kısmında kullanılmaktadır. Çalışma kitabı ise ödev ve pratik amacıyla kullanılmaktadır.

Sitemize kitapların eklenme amacı öğretmen ve öğrencilerimizin aktif olarak kullanabilmesini sağlamaktır. Okullarımızın çoğunda akıllı tahta bulunmaktadır. Öğretmenlerimizin bu kitapların pdf halini akıllı tahtada kolay bir şekilde açabilmektedir. Fatih Kalem üzerinden öğretmenlerimiz kitabı aktif bir şekilde kullanabilmektedir. Yine öğrencilerimiz içinde interaktif olarak kullanımına kolaylıklar sağlamaktadır.

2022 – 2023 eğitim – öğretim yılında MEB tarafından 3. sınıf matematik kitabı olarak seçilen MEB Yayınları ve Tuna Yayınları kitapları PDF olarak aşağıdan indirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.