5. Sınıf Dikdörtgenin Alanı – Tahmin Test 1

5. Sınıf Dikdörtgenin Alanı – Tahmin Test 1

5. Sınıfın son konularından biri olan Alan Ölçme ile ilgili testimizi paylaştık. Yıl içerisinde uzunluk ve çevre ölçme kavramlarını çocuklarımıza aktardık. Son olarak ise temel konulardan biri olan Alan Ölçme ile ilgili testimizi sitemize ekledik. Öğrenciler ağırlıklı olarak çevre ile alan kavramlarını karıştırmaktadırlar. Birinde verilen çokgen’in tüm kenar uzunlukları toplanarak çevresi bulunmaktadır. Diğerinde ise çokgen’in iç kısmı verilen düzgün şekle göre bulunmaktadır.

İlk olarak çocukların bu iki kavramı ayırt edebilmesi önceliklidir. Ardından konunun pekiştirilmesi için bol bol kazanım odaklı sorular çözülmelidir. Bu aşama doğru bir şekilde kurulabilirse ilerlemek çok daha kolay olacaktır. Öğrencilerimizin soru ve test ihtiyacını karşılamak adına sitemizde birçok test paylaştık. Bugünde İrrasyonel Yayınlarına ait harika bir testi paylaştık. Testin içerisinde 10 adet soru bulunmaktadır. 8 Kazanım 2 Yeni Nesil soru bulunan test her açıdan çocuklarımızı ölçmektedir.

Bu yüzden tüm öğrencilerimizin bu testi bireysel olarak çözmeleri faydalı olacaktır. Yapamadıkları sorular içinse öğretmenlerimizden mutlaka destek alınmalıdır.

Testi aşağıdan kolayca indirebilir ve çıktı alarak çözebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2B
3A
4A
5D
6B
7C
8D
9B
10D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.