5. Sınıf Dikdörtgenin Alanını Hesaplamayı Gerektiren Problemler Test 2

5. Sınıf Dikdörtgenin Alanını Hesaplamayı Gerektiren Problemler Test 2

Dikdörtgenin alanına ait İrrasyonel Yayınlarının son yaprak testini paylaştık. Sitemizde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için sürekli testler paylaşıyoruz. Bugün ise Dikdörtgenin Alanını Hesaplamayı Gerektiren Problemler Test 2’yi paylaştık. Alan konusunda en önemli faktörlerden biri Çevre ile arasındaki farkı oluşturmaktır. Öğrenciler alan ve çevre kurallarını belli ölçüde karıştırmaktadır. Bunun önüne geçilebilmesi için çevre ve alan kavramları iyi bir şekilde öğrenilmelidir. Alanı verilen bir Dikdörtgenin bir kenarını bulmak için 4’e bölmeye çalışan öğrenciler bulunmaktadır. Buda çevre ve alan kavramlarının karıştırılmasına neden olur.

Bu yüzden fark iyi bir şekilde anlaşılmalıdır. Alan verilen çokgen’in iç kısmı denilmektedir. Çevre ise çokgen’in etrafı tüm kenarının toplamıdır. Bu yapıların doğru oluşmasında tekrar ve bol bol alıştırma çok önemlidir. Bunun için bugün paylaştığımız testi tüm öğrencilerimiz çözmelidir. Daha sonra yanlış yapılan sorular öğretmenlerimize sorulmalıdır. Eksik kalan kısımlar tamamlanmalıdır. Ardından beceri temelli testler çözülerek kademeli olarak yeni nesil sorulara geçilmelidir.

Aşama doğru bir şekilde uygulandığında doğru bir sonuç elde edilecektir. İrrasyonel Yayınlarının hazırlamış olduğu testi aşağıdan kolayca indirebilir ve çözebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1A
2C
3C
4A
5B
6D
7D
8B
9D
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.