5. Sınıf Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri Test 5

5. Sınıf Kesirlerle Toplama ve Çıkarma İşlemleri Test 5

Kesirlerle dört işlemlerin en temeli olan toplama ve çıkarma işlemine 5. sınıftan itibaren başlanıyor. Öğrencilerimiz sadeleştirme ve genişletme kavramını öğrendikten sonra 5. sınıfta sadece toplama ve çıkarma işlemini öğreniyorlar. 6. Sınıftan itibaren toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlerini de öğreniyorlar. Ortaokul temeli dediğimiz 5. sınıfta öğrencilerimizin birçok konuyu iyi bir şekilde kavramaları gerekmektedir.

Toplama ve çıkarma işleminde bolca pratik yapmak ve soru çözmek oldukça önemlidir. Bunun için ilk olarak öğrencilerimizden kazanım ağırlıklı sorular çözmelerini istiyoruz. Kazanımı iyi bir şekilde kavrayarak alt yapıyı sağlamlaştırarak ilerlemek çok daha iyi olacaktır. 6. Sınıfa geçtiği zaman öğrencilerimizin kesirlerde dört işlem becerisi oldukça önemlidir. Kazanım kavrama ve yaprak testleri çözerek öğrencilerimiz konuyu iyi bir şekilde pekiştirdikten sonra kademeli olarak yeni nesil sorular çözerek ilerlemelidir. Bu şekilde ilerleyiş çok daha iyi verimli olacaktır.

İrrasyonel yayınlarının hazırladığı harika yaprak testine aşağıdan ulaşarak indirip evde uygulayabilirsiniz. İrrasyonel yayınlarına ait birçok yaprak testlerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2A
3D
4B
5D
6C
7C
8A
9B
10D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.