6. Sınıf Çarpanlar ve Katlar – Bölünebilme Test 1

6. Sınıf Çarpanlar ve Katlar – Bölünebilme Test 1

6. Sınıfın ikinci ve en önemli konularından biri olan Çarpanlar ve Katlara ait testleri sitemize ekledik. Bölünebilme kuralları ve çarpan kavramı başlangıç aşaması olarak oldukça önemlidir. 6. Sınıf düzeyinde öğrenilen birçok konu 8. Sınıfın temelini oluşturmaktadır. Bu sene içerisinde görülen birçok konunun ileri düzeyi 8. Sınıfta işlenmektedir. O yüzden her zaman ifade ettiğimiz gibi 6. Sınıf Matematik adına çok önemlidir. Matematik temelleri bu sene içerisinde atılmaktadır. O yüzden 6. Sınıf düzeyinde Matematiği önem oldukça fazla bir şekilde verilmelidir.

Öğrencilerimiz bol bol soru çözmelidir. Soru çözümüne kazanım testleri ile başlanmalıdır. Kazanım testlerinden sonra kademeli olarak beceri temelli testler çözülmelidir. Yeni nesile tam olarak geçiş yapılmalıdır. Öğrencilerimiz anlamadıkları konusunda öğretmenlerimizden destek almalıdır. Youtube üzerinden yayınladığımız video dersleri dinlemeliler. Aşama doğru bir şekilde sağlanabilirse ilerleme çok daha fazla olacaktır. Kısacası tekrar tekrar ifade ediyorum. 6. Sınıf içerisinde Matematik çok önemlidir. Gereken özeni ve özveri gösterilmelidir. Birçok farklı kaynaklardan soru çözümü yapılmalıdır. Bol bol tekrarlar yapılmalıdır. Konularda ilerleyiş doğru olarak sağlanabilirse başarılı bir sonuç elde edilecektir.

İrrasyonel Yayınlarına ait 6. Sınıf Çarpanlar ve Katlar – Bölünebilme Test 1‘i aşağıdan indirebilirsiniz. Ayrıca 6. Sınıflara ait birçok doküman ve dosyaya 6. Sınıf Matematik sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2B
3B
4D
5B
6A
7C
8A
9B
10D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.