6. Sınıf Çarpanlar ve Katlar MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıf Çarpanlar ve Katlar MEB Kazanım Kavrama Testleri

8. Sınıfın temellerin atıldığı en önemli konulardan biri Çarpanlar ve Katlar konusudur. 8. Sınıfın ilk konusu, 6. Sınıfların ise ikinci konusu olan Çarpanlar ve Katlar konusuna ait Kazanım Kavrama Testlerini düzenledik. LGS için bir çok temel konular 6. Sınıfta atılmaktadır. Bundan kaynaklı 6. Sınıf öğrencilerimiz için Matematik temeli adına çok önemli bir sınıf düzeyidir. Bu sene içerisinde temelini doğru ve güzel alan öğrencilerimiz ilerleyen yıllarda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklardır.

Bunun bilincinde olarak 6. Sınıflar ile ilgili bir çok dökümanlara daha hassasiyet göstererek paylaşıyoruz. Çarpanlar ve Katlar konusu hem 6. Sınıf hemde 8. Sınıf çok önemlidir. Öğrencilerimizin konuyu öğrenme durumlarını kazanım kavrama testleri ile birlikte çok daha kolay bir şekilde ölçeklendirebiliriz.

Öğrencilerimiz ilk olarak kazanım kavrama testleri çözmeleri gerekmektedir. İkinci olarak ise beceri temelli testleri çözerek yeni nesil kaynaklara geçmelidirler. Bu sayede süreç çok daha verimli olarak ilerleyecektir. İlk aşama olan kazanım kavrama testlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Çarpanlar ve Katlar konusuna ait MEB kazanım kavrama testini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2C
3D
4B
5A
6B
7D
8C
9A
10B
11D
12A
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.