6. Sınıf Kesirlerle İşlemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıf Kesirlerle İşlemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

Kesirler konusu 5. sınıftan itibaren tüm kademelerde öğrencilerimizin gördüğü en önemli konulardan biridir. Kesirler konusuna ait kazanımlar iyi bir şekilde öğrenilmelidir. Öğrencilerimiz konu hakimiyeti sağlandıktan sonraki en önemli aşamalardan biri kazanım eksikliklerinin belirlenmesidir. Eksiklikleri belirlemek için kazanım kavrama testleri çözülmesi önemlidir. Kazanım testleri çözülerek öğrencilerimizin mevcut eksiklikleri tespit edilmelidir.

Eksik olan kısımların tamamlanması adına öğretmenlerimizden destek alınarak youtube üzerinden ders videoları ile açıklar tamamlanmalıdır. Kesirler konusunun toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemleri alt kazanım olarak veriliyor. Kesirler konusunda dört işlemin tüm kurallarına hakim olunmalıdır. Özellikle çarpma ve toplama işlemleri bazen kural olarak bir birine karıştırılabilmektedir. Bol soru çözümü ile buradaki açık kolay bir şekilde kapanabilir.

Öğrencilerimize her zaman önerimiz konunun iyi bir şekilde kavranması ve ardından bol kazanım sorularının çözülmesidir. Bu aşama doğru bir şekilde sağlanabilirse konulardaki eksiklikler daha iyi bir şekilde kapanacaktır.

6. Sınıf Kesirlerle İşlemler konusuna ait MEB kazanım kavrama testini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1A
2D
3C
4D
5A
6D
7B
8D
9A
10B
11B
12C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.