6. Sınıf Kümeler MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıf Kümeler MEB Kazanım Kavrama Testleri

Kümeler 6. Sınıflarda konu anlatım kısmı olarak oldukça kısa süren, ama soru çeşitliliği fazla olan bir konudur. Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu kazanım kavrama testlerinde bugün kümeler konusunu paylaşıyoruz. Kümeler temel oluşturma noktasında önemi yüksek konulardan biridir. Öğrencilerimiz en temel bilgileri bu sene içerisinde almaktadır. Alınan bu temel bilgiler lise son sınıfa kadar kullanılacak önemli kazanımsal bilgilerdir.

Bundan kaynaklı öğrencilerimizin konuyu kavrama durumunun doğru ölçeklendirilmesi gerekmektedir. Bunun içinse en uygun kaynak kazanım kavrama testleridir. Öğrencilerimiz kazanım kavrama testlerini çözdükten sonra eksik olduğu kısımları öğretmenlerimiz ile gidermelidirler. Eksikler tamamlandıktan sonra sitemizde de paylaştığımız beceri temelli sorulara geçilmelidir. Beceri temelli sorular ile hedeflenen durum yeni nesil sorulara alışma durumudur. Beceri temelli sorular ile birlikte öğrencilerimiz yeni nesil sorulara daha kolay bir şekilde alışacaklardır.

Ama her zaman dediğimiz gibi ilk aşama kazanım kavrama testleridir. Öğrencilerimizin ilk olarak kazanım kavrama testlerini çözmesi gerekmektedir.

6. Sınıf Kümeler konusuna ait MEB kazanım kavrama testini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2C
3A
4B
5B
6B
7C
8D
9C
10C
11B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.