LGS 2024 Matematik | Çarpanlar ve Katlar | Asal Çarpanlara Ayırma 3.Bölüm

LGS 2024 Matematik | Çarpanlar ve Katlar | Asal Çarpanlara Ayırma 3.Bölüm

LGS 2024 çalışmaları kapsamında 3. ders videomuz olan asal çarpanlara ayırma konusunu kanalımıza ekledik. Bir önceki ders videomuzda asal sayılar kavramından bahsetmiştik. Asal sayıların önemi oldukça fazlaydı. Sebebi ise bugün yayınladığımız ders videosunda gizli. Verilen doğal sayıların asal çarpanlara ayrılabilmesi için asal sayı kavramı iyi bir şekilde bilinmelidir. Üçüncü bölüm olarak yayınladığımız asal çarpanlara ayırma konusunda 2 farklı yöntemden bahsettik. Öğrencilerimize ise her zaman olduğu gibi en basit ve kolay yöntemleri gösterdik. Ders videomuzda kullandığımız tüm içerikleri ise pdf olarak videomuzun açıklama kısmında paylaştık.

Amacımız tüm öğrencilerimiz kalıcı bir şekilde tüm notlara kolayca erişebilsin. Arka planda diğer ünitelere ait ders notlarını ve videolarını hazırlamaya devam ediyoruz. Şuan için 4 günde bir olacak şekilde öğrencilerimize ders videolarını paylaşıyoruz. Ama zaman ilerledikçe bu süreyi önce 3 sonra 2 güne bir olacak şekilde düşürme gibi bir niyetimiz bulunuyor. Bu sayede öğrencilerimiz tüm içeriklere daha hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Konuyu çok fazla uzatmadan Asal Çarpanlara Ayırma konusuna ait ders videosunu aşağıya ekledik. Tüm öğrencilerimiz hem kanalımızdan hem de sitemizden içeriklerin tamamına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda sosyal medya hesaplarımızdan instagram sayfamızda da güncel paylaşımlar yapıyorum. Çopur Hoca isimli sayfamızı da takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.