LGS 2024 Matematik | Çarpanlar ve Katlar | Asal Sayılar 2.Bölüm

LGS 2024 Matematik | Çarpanlar ve Katlar | Asal Sayılar 2.Bölüm

Çarpanlar ve Katlar konusuna ait ders videolarımızda bugün Asal Sayılar konusunu işledik. LGS 2024 hazırlık çalışmalarında öğrencilerimize ders videoları ile destek vermeye devam ediyorum. Bu kapsamda serimizin ikinci videosu yayınladı. Asal sayı nedir ? asal sayı nasıl bulunur ? gibi sorulara cevap bulduğumuz videomuzda özel bir yöntemi öğrencilerimiz ile paylaştık. Çok bilinmeyen ama işleri kolaylaştıran asal sayı bulma yöntemine bayılacaksınız.

Asal sayılar çarpanlar ve katlar konusu için oldukça önemli alt kazanımlardan biridir. O yüzden öğrencilerimizin asal sayı kavramlarını çok iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir. Kademeli olarak öğrencilerimizin her aşamada hakim olması gerekmektedir. Asal çarpanlara ayırma kısmında asal sayıları fazlası ile kullanacağız. Bundan kaynaklı öğrencilerimizin bu konuyu iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir.

Asal sayı kavramını öğrencilerimiz aslında 6. Sınıfta kısmen gördüler. Ama bu sene içerisinde daha yoğun bir şekilde görerek ilerleyeceklerdir. Aşağıda yer alan video ile birlikte dersimizi izleyebilirsiniz. Ayrıca ders içerisinde kullandığımız pdf dosyası videonun açıklama kısmında yer almaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.