5. Sınıf Kesirlerle İşlemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

5. Sınıf Kesirlerle İşlemler MEB Kazanım Kavrama Testleri

Temeli oluşturma adına en önemli konulardan biri kesirler konusudur. Kesirlerin temelini öğrencilerimiz 5. Sınıf içerisinde en iyi şekilde almalıdır. İlerleyen yıllarda kesirler konusu her yıl müfredat içerisinde yer almaktadır. Bundan kaynaklı sürekli olarak çocuklarımızın temelini doğru bir şekilde almaları noktasında çalışmalar yapıyoruz. 6 ve 7. Sınıflar içerisinde de çocuklarımız kesirleri işleyecek ve kademeli olarak konu zorlaşacaktır.

Diğer yıllarda meyveyi güzel toplayabilmek için şimdiden temelimizi sağlam bir şekilde oluşturmamız gerekmektedir. Bundan kaynaklı 5. Sınıflarda tüm öğretmenlerimiz kesirler konusunu çok önemsemektedirler. Velilerimiz ve öğrencilerimizde aynı hassasiyeti gösterir ve sağlam bir temel alınırsa üzerine konularak çok iyi başarılar elde edilecektir.

Konunun kavranma durumunu en iyi MEB’in yayınladığı kazanım kavrama testleri ile ölçeklendirebiliriz. Konu tamamlandıktan sonra kazanım kavrama testlerini öğrencilerimiz çözerek eksik oldukları kısımları tespit edebilir ve takviyelere ile giderilebilir.

5. Sınıf Kesirlerle İşlemler konusuna ait MEB kazanım kavrama testini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2D
3A
4C
5B
6C
7B
8A
9B
10D
11D
12B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.