6. Sınıf Komşu, Tümler, Bütünler ve Ters Açılar Test 2

6. Sınıf Komşu, Tümler, Bütünler ve Ters Açılar Test 2

Açılar ile ilgili ünitenin en önemli konularından biride açı türleridir. Komşu, Tümler, Bütünler ve Ters açılar gibi kavramlar aktarılmaktadır. Öğrenciler özellikle Tümler ve Bütünler açıların kavramlarında oldukça karıştırmaktadır. Hangisinin 180 derece veya hangisi 90 derece olduğu ile ilgili kavram karmaşası yaşıyorlar. Bu karışıklığın önüne geçilmesi için her zaman ifade ettiğimiz gibi ilk aşama bol bol alıştırma yapılmasıdır.

Bu konuya ait farklı tarzda soru kalıplarından sorular çözülmesi gerekmektedir. İlk aşama her zaman olduğu gibi kazanım ağırlıklı soruların çözülmesidir. Kazanım kavrama testleri ve yaprak testler bu aşamada oldukça önemlidir. İkinci aşamada ise beceri temelli sorular çözülmelidir. Ardından son aşamada farklı kaynaklardan yeni nesil soru içerikleri ile sorular çözülmelidir. Bu şekilde ilerleyiş konu hakimiyetini arttıracaktır.

Açı çeşitlerine ait farklı alt kazanımların öğrenilmesi bizim için en önemli temellerdendir. Temelin sağlam olması ilerleyen dönemlerde işimizi kolaylaştıracaktır. O yüzden açı kavramına ait her kazanımın iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Bu konumuza ait testimize aşağıdan ulaşarak kolayca indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2B
3B
4D
5C
6A
7B
8D
9B
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.