6. Sınıf Ortak Bölenler ve Ortak Katlar Test 3

6. Sınıf Ortak Bölenler ve Ortak Katlar Test 3

Çarpanlar ve Katlar konusunun en önemli kazanımlarından biri ortak bölenler ve katlardır. Bu kazanım çok iyi bir şekilde kavranılmalıdır. Çünkü 8. Sınıfta ilk konumuz yine Çarpanlar ve Katlar konusudur. Bu sene içerisinde öğrencilerimiz temel almaktadır. O yüzden bu temel yerinde ve sağlam alınırsa ilerleyen dönemlerde öğrencilerimiz çok daha rahat edeceklerdir. Bunun için ilk olarak konu okulda işlendikten sonra bol bol tekrar edilmelidir. Ardından pratik kazanmak adına pekiştirme soruları çözülmelidir. Pekiştirme soruları başlangıç olarak kazanım ağırlıklı olmalıdır.

İkinci aşama olarak beceri temelli testler çözülmelidir. Burada amaç, yeni nesil soru kalıplarına geçişin sağlanmasıdır. Bu testler çözüldükten sonra mutlaka yapılamayan sorular noktasında öğretmenlerimizden destek alınmalıdır. Ardından farklı soru bankalarından soru çözümü yapılarak kademeli olarak ilerlenilmelidir.

Öğrencilerimize kaynak olabilmesi için bugün İrrasyonel Yayınlarının hazırladığı yaprak testi sitemize ekledik. Testin içerisinde 8 adet kazanım 2 adet yeni nesil soru bulunmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz hem kazanım hem de yeni nesil kalıbı olarak kendilerini ölçeklendirmektedir.

Aşağıdan 6. Sınıf Ortak Bölenler ve Ortak Katlar Test 3‘i kolayca indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1B
2D
3A
4C
5A
6B
7D
8C
9A
10C
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.