6. Sınıf Tam Sayılar MEB Kazanım Kavrama Testleri

6. Sınıf Tam Sayılar MEB Kazanım Kavrama Testleri

7. Sınıfın temeli attığımız 6. Sınıf içerisinde en önemli konulardan biri Tam Sayılar konusudur. Sadece 7. Sınıf için değil tamamen temel oluşturma anlamında en önemli konulardan biridir. Tam Sayılar konusu ilerleyen her dönemde karşımıza çıkacaktır. Bundan kaynaklı temeli doğru atabilme ve konuyu en iyi şekilde kavrama noktasında oldukça dikkat etmeliyiz.

Öğrencilerimiz tam sayılar konusu ile birlikte pozitif sayılardan hariç negatif sayılarında varlığını öğreniyorlar. Sayı doğrusu kavramı ile konuyu pekiştiriyorlar. Güncel hayatta en çok kullandığımız sayılardan biri olan ve anlam veremedikleri kısımları kavrıyorlar. O yüzden konunun güncel hayat ile bağdaştırılarak anlatılması kalıcı olacaktır.

Konu işlendikten sonra ise en önemli kısımlardan biri konunun kavranma durumunun ölçülmesidir. Bu ölçeklendirme için en iyi içerik MEB’in yayınlamış olduğu Kazanım Kavrama Testleridir. Konu tamamlandıktan sonra öğrencilerimiz konu kavrama testlerini çözerek. Eksik oldukları kısımları tespit edip giderme noktasında çalışmalar yapmalıdırlar. Bu sayede konuyu kavrama noktasında oldukça başarılı olacaktırlar.

6. Sınıf Tam Sayılar konusuna ait MEB kazanım kavrama testini aşağıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1C
2B
3B
4D
5C
6A
7B
8D
9D
10C
11D
12A
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.