8. Sınıf Üçgende Yardımcı Elemanlar Çalışma Kağıdı

8. Sınıf Üçgende Yardımcı Elemanlar Çalışma Kağıdı

Üçgenlerin ilk alt kazanımı üçgende yardımcı elemanlara ait çalışma kağıdını sitemize ekledik. Öğrencilerimiz 8. Sınıfta yükseklik, kenarortay ve açıortay yardımcı elemanlarını öğrenmektedir. Bu yardımcı elemanlar ile ilgili olarak direk soru kalıbı ile çok karşılaşmadık. Ama soru içerisinde alt kazanım olarak sorulmaktadır. Yeni nesil sorularda kazanım karmaşası diye adlandırdığımız birden fazla kazanım ile soru sorulmaktadır. Üçgende yardımcı elemanlar konusu bu kazanım karmaşasında en çok kullanılan alt kazanımlardan biridir. O yüzden konu çok iyi bir şekilde kavranmalıdır. Kademeli olarak öğrencilerimizin ilerlemesi gerekmektedir. İlk olarak okulda konu işlendikten sonra yoğun bir konu tekrarı yapılmalıdır. Konu tekrarlarını ilk başlarda günlük, ilerleyen zamanlarda haftalık ve aylık olarak yapılabilir. Çalışma kağıtlarının en güzel yanı ise tekrarın çok daha kolay yapılabilmesidir.

Öğrencilerimiz çalışma kağıtlarının çıktısını aldıktan sonra tekrarlarını çok kolay bir şekilde yapabilirler. Çalışma kağıtları ile ilgili tekrar yapıldıktan sonra yapılamayan sorular ile ilgili mutlaka öğretmenlerimizden destek alınmalıdır. Bu sayede hata olmadan ilerleme olacaktır.

Sitemize eklediğimiz çalışma kağıdı Ekspert Yayınlarının hazırlamış olduğu bir dosyadır. Oldukça sade ve kaliteli olarak hazırlanmıştır. Tüm öğrencilerimizin kullanmasını tavsiye ederim. Aşağıdan kolayca çalışma kağıdını indirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.