5. Sınıf Bir Çokluğun Belirtilen Yüzdesini Bulma Test 3

5. Sınıf Bir Çokluğun Belirtilen Yüzdesini Bulma Test 3

Kesirler konusu içerisinde bütünden parçaya konusunda kullandığımız yöntemi yüzdesini bulurken de kullanabiliriz. Verilen bir çokluğun belirtilen yüzdesini bulabilmek için ilk olarak yüzdeyi kesir olarak yazmalıyız. Kesir olarak yazılan ifade bütünden parçaya konusunda olduğu gibi payda’ya bölünüp pay ile çarpılır. Bu yöntem ile bir çokluğun belirtilen yüzdesi bulunabilir.

Bu konunun pekiştirmesi için bol bol soru çözülmelidir. Bunun için öğrencilerimizin yaprak ve kazanım testleri çözmeleri gerekmektedir. Konu eksiklikleri testler çözüldükten sonra belirlenerek giderilmelidir. Ardından farklı soru bankalarından kademeli olarak yeni nesil sorular çözülmelidir. Bu sayede öğrencilerimizin ilerleyişi daha iyi olacaktır.

Sitemize bugün eklenen testimiz İrrasyonel Yayınlarına ait en kaliteli yaprak testlerinden biridir. Toplam 10 soru bulunmaktadır. Soruların 8 tanesi kazanım 2 tanesi yeni nesil soru kalıbıdır. Bu yüzden bu testi tüm öğrencilerimizin çözmesi gerekmektedir. Oldukça faydası ve katkısı olacaktır.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1A
2B
3A
4C
5D
6B
7C
8D
9B
10B
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.