5. Sınıf Yüzdelik Gösterimleri Karşılaştırma Test 2

5. Sınıf Yüzdelik Gösterimleri Karşılaştırma Test 2

5. Sınıf içerisinde en temel konulardan biri yüzdeler konusudur. Yüzdeler konusu ile ilgili birinci testimizi yayınladık. İkinci testimizde ondalık gösterim, kesir ve yüzde olarak verilen ifadelerin karşılaştırılması konusu ile ilgilidir. Farklı türde verilen ifadelerin karşılaştırılması her zaman kesir haline getirmek daha iyi olacaktır. Kesir haline geldikten sonra paydalar eşitlenerek sıralama yapabilirsiniz. Farklı bir yol olarak ise kesirler ondalık gösterim halinde yazılarak sıralamasını öğrencilerimiz yapabilmektedir.

Yüzdelik gösterimleri karşılaştırma konusunda pekiştirme çok önemlidir. Pekiştirme amacıyla sitemizde sürekli testler ve sorular yayınlıyoruz. Bugün yayınladığımız testi öğrencilerimiz çözerek eksik olduğu kısımları tespit edebilir ve giderebilirler.

Daha sonraki aşamada ise beceri temelli soruları öğrencilerimizin çözmesi gerekmektedir. Yeni nesil soru kalıplarına geçiş için beceri temelli sorular oldukça önemlidir. Kademeli olarak ilerleyişin sağlanabilmesi için bol bol soru çözülmelidir.

Cevap Anahtarı
SoruCevap
1D
2A
3B
4C
5D
6D
7A
8B
9C
10D
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.